לימודי רפואה בהונגריה – אוניברסיטת סמלוויס (Semmelweis)

לימודי רפואה בהונגריה - אוניברסיטת סמלוויס (Semmelweis)

אוניברסיטת סמלוויס (Semmelweis): סטודנטים רבים שמחפשים ללמוד במוסד רפואה ברמה בינלאומית בהונגריה – בוחרים באוניברסיטת סמלוויס.

להיות סטודנטים באוניברסיטת סמלוויס (Semmelweis)

ישנם כמה יתרונות בבחירה בלימודי רפואה בהונגריה במוסד אקדמי זה. מדובר בפקולטה לרפואה שקיימת כבר כ-250 שנה והיא חותרת באופן מתמיד למצוינות בשלושה תחומים עיקריים – חינוך, מחקר ומתן טיפול רפואי.

למתעניינים בלימודים במוסד זה כדאי לדעת שמדובר במקום בו לומדים סטודנטים רבים מכל העולם, ושהוא הוכתר ב-2017 לאחד מ-400 מוסדות לימוד הרפואה המובילים בעולם. הלימודים במוסד מאפשרים גם להשתלב בעבודת מחקר ובטיפול מעשי בחולים, שנעשה בבתי החולים שליד הפקולטות השונות.

הנה כמה יתרונות נוספים של אוניברסיטת סמלוויס:

תהליך קבלה תחרותי

מאחר ואוניברסיטת סמלוויס היא מוסד הלימודים המבוקש ביותר בהונגריה בתחום הרפואה, תנאי הקבלה אליה הולכים ומקשיחים מדי שנה. בהשוואה לאוניברסיטאות אחרות בהונגריה המלמדות רפואה – הציונים המינימליים על מנת להתקבל הם הגבוהים ביותר במדינה.

הדבר מבטיח איכות גבוהה של סטודנטים ותנאי לימודים טובים יותר עבר אלו שכן מצליחים להתקבל למוסד המבוקש.

אוניברסיטת סמלוויס: סביבה רב תרבותית

באוניברסיטה לומדים מדי שנה קרוב ל-11,000 סטודנטים. כ-30% מהלומדים במוסד מגיעים מחוץ לחו"ל – מ-70 מדינות שונות ברחבי העולם. בפקולטות לרפואה ולרפואת שיניים מספר הסטודנטים הזרים אף גבוה יותר ומגיע ל-50% בקירוב.

התארים שניתנים על ידי האוניברסיטה מוכרים במדינות רבות ברחבי העולם ובאיחוד האירופי. הקורסים עצמם מתקיימים בהונגרית, גרמנית ואנגלית. הסביבה הרב תרבותית בקמפוס מעשירה את חיי הסטודנטים ותורמת לאווירת הלימודים הרצינית והמעשירה המתקיימת בפקולטות השונות באוניברסיטה.

טיפוח סטודנטים מוכשרים

האוניברסיטה שמה לה למטרה לאתר ולטפח סטודנטים צעירים ומוכשרים. היא מפעילה תכנית טיפוח מיוחדת בת כעשר שנים. הסטודנטים הנמנים על תכנית זו זוכים להעשרה נוספת מצד מורים בעלי שם וזוכים גם להשתתף בפעילות מחקרית ענפה באוניברסיטה. כ-1,200 סטודנטים נמנים כיום בתכנית זו, וזוהי אחת מתכניות הדגל של המוסד.

אוניברסיטת סמלוויס: חיי הסטודנטים

להיות סטודנט פירושו לא רק ללמוד אלא גם ליהנות מחיי קמפוס עשירים ואווירה צעירה ורב תרבותית. אוניברסיטת סמלוויס מציעה מגון פעילויות לסטודנטים שלה, מחוץ ללוח השיעורים הקבוע. הפעילויות כוללות אירועי ספורט, תכניות תרבותיות ועוד.

מכיוון שלאוניברסיטה קשרים בינלאומיים רבים במדינות שונות, היא מפעילה תכניות מגוונות של חילופי סטודנטים עם מוסדות אקדמיים לרפואה מרחבי העולם.

אוניברסיטת סמלוויס: הזדמנות להמשיך ולהתקדם

האוניברסיטה מפעילה גם תכניות רבות לבוגרים של הלימודים במוסד. ישנן כ-44 תכניות דוקטורט פעילות שכוללות גם הזדמנויות לבצע פוסט-דוקטורט. מכיוון שבפקולטות השונות מתבצע מחקר רב, ישנה הזדמנות מצוינת לבוגרים להעשיר את הידע שלהם ולהצטרף למחקר במסגרת האוניברסיטה.

מידע על בחינות הכניסה אל אוניברסיטת סמלוויס (Semmelweis) ב-2020

אוניברסיטת סמלוויס היא המוסד המוביל ללימודי רפואה ומדעי הבריאות בהונגריה. מדובר במוסד וותיק, בן 250 שנה, שלומדים בו קרוב ל-11,000 סטודנטים – רבים מהם סטודנטים זרים מרחבי העולם.

האוניברסיטה מציעה כמה פקולטות, בהן – פקולטה לרפואה, לרוקחות, לרפואת שיניים ולמדעי הבריאות. מדי שנה נערכות בחינות כניסה בכמה מקומות בעולם על מנת להחליט אילו מועמדים יוכלו להתחיל את לימודיהם באוניברסיטה.

בחינות הכניסה נערכות בבודפשט ובמרכזים אקדמיים מקומיים במדינות שונות על ידי נציגים מוסמכים של אוניברסיטת סמלוויס.

על מנת להגיע ולהיכלל בבחינות הכניסה, יש למלא טופס מועמדות ולשלם את אגרת ההרשמה. המועמדים צריכים לגלות ידע בתחומים מדעיים שונים, כפי שמפורט כאן.

אוניברסיטת סמלוויס: התכנים של בחינות הכניסה

בחינות הכניסה למוסד מורכבות ממבחנים בסגנון "אמריקאי" בנושאים של ביולוגיה, כימיה ואנגלית. המבחנים באנגלית כוללים אנגלית כללית ואנגלית עם דגש על מונחים ביו-רפואיים.

בנוסף למבחנים המקצועיים האלו, התהליך כולל גם ריאיון אישי. הריאיון בודק את הגישה הרצינית והמקצועית של המועמד ובוחן את הזיקה שלו למקצועות הרפואה ואת המוטיבציה לקראת קריירה בתחום.

הריאיון האישי כולל גם חלק של מבחן בעל פה שבודק את הידע של המועמד בנושאי ביולוגיה רפואית, כימיה רפואית ושליטה בשפה האנגלית.

הרשמה לבחינות

הצגת המועמדות כרוכה בתשלום אגרת ההרשמה והגשת טופס קבלה מלא. את ההרשמה ושליחת הטפסים ניתן לעשות אונליין באמצעות מערכת SEMAPHOR של האוניברסיטה ברשת.

את ההרשמה עצמה ניתן לבטל אך רק לפני מועד הבחינה בתאריך שאליה נרשם הנבחן. אי הגעה לבחינה עצמה אינה נחשבת כביטול ההרשמה אלא כניסיון כניסה לאוניברסיטה שלא צלח.

אוניברסיטת סמלוויס: הערכת המועמדים

תוצאות הבחינות מוערכות על ידי ועדה מיוחדת של האוניברסיטה. ההחלטה, בסופו של דבר, מתקבלת תוך שקלול של הכישורים והידע שהפגין המועמד בבחינות, וכן תוך הסתמכות על קורות החיים של המועמד והישגים אקדמיים או מחקריים בעברו.

ההחלטה על קבלה מתקבלת גם מתוך התחשבות בשיקולים נוספים של האוניברסיטה, כמו התייחסות לרב-תרבותיות, לגיוון גאוגרפי ולאיזון מגדרי בין הסטודנטים החדשים שיתקבלו ללימודים באוניברסיטה.

בחינות כניסה בתל אביב ב-2020

את טפסי ההרשמה לאוניברסיטה יש למלא ולהגיש בין תחילת פברואר ל-31 במאי, 2020. בנוסך יש להירשם בנפרד לבחינות האישיות. הבחינות בארץ נערכות בתל אביב והן יתקיימו השנה בתאריכים – 1 במרץ, 17-18 ביוני, 9-10 ביולי. ניתן להירשם לכל מועד בחינה עד שבעה ימים לפני קיומה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן