איפה ללמוד רפואה בחו"ל?

איפה ללמוד רפואה בחו"ל?
איפה ללמוד רפואה בחו"ל ?

איפה ללמוד רפואה בחו"ל ? הכרת משרד הבריאות בלימודי רפואה בחו"ל

בשנים האחרונות מספר בוגרי לימודי רפואה בחו"ל רק הולך ועולה. תנאי הקבלה קלים ביחס לאוניברסיטאות בישראל, יש מדינות בהן עלות המחיה סבירה, וישראלים רבים בוחרים ללמוד מחוץ לגבולות ישראל.

משרד הבריאות מעוניין לשמור על רמת רפואה גבוהה בישראל והוא אינו מכיר בכל בית ספר לרפואה בעולם, ולאחרונה, מתחילת שנת 2019 הקשיח המשרד את הדרישות מבתי ספר שונים לרפואה ברחבי העולם וכתוצאה מכך רשימת בתי הספר המאושרים הצטמצמה. 

פועל יוצא מכך הוא שכל מי שמתכוון להתחיל וללמוד רפואה החל משנת 2019 חייב לבדוק שבית הספר המיועד עומד באמות המידה הנדרשות במשרד הבריאות על מנת שהוא יוכל לגשת לבחינה הממשלתית ברפואה בישראל.

איפה ללמוד רפואה בחו"ל המדינות המאושרות ללימודים

ככלל, כל מדינות ה-OECD נכללות ברשימה המאושרת על ידי משרד החינוך. 

זה אומר שבמדינות הבאות אפשר ללמוד ומשרד הבריאות יכיר בלימודים הללו ויגיש לבחינות הממשלתיות: בלגיה, אוסטריה, אוסטרליה, צ'כיה, צ'ילה, דנמרק, קנדה, איטליה, אירלנד, יפן, קוריאה, לוקסמבורג, לטביה, יוון, הונגריה, איסלנד, צרפת, פינלנד, אסטוניה, גרמניה, מקסיקו, ניו זילנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, הולנד, סלובקיה, ספרד, סלובניה, שוויץ, שבדיה, טורקיה, ארצות הברית ואנגליה.

בנוסף למדינות ה-OECD, החל משרד הבריאות בתהליך אקרדיטציה שזהו תהליך בחינה ואישור של בתי ספר נוספים במקומות נוספים בעולם שאינם חלק מה-OECD (לדוגמא:גיאורגיה) כל מי שמתכוון ללמוד רפואה במדינה שאינה ברשימה, צריך לוודא עם משרד הבריאות שהלימודים בה הוכרו ושהוא יוכל לגשת לבחינה הממשלתית כדי לקבל רישיון ישראלי.

תחילת לימודים לפני ואחרי 2019

כפי שציינו, מי שהחל ללמוד מתחילת שנת 2019 ואילך יוכל לעשות זאת ולגשת לבחינה הממשלתית רק אם הוא למד בבלי ספר לרפואה המוכרים על ידי משרד הבריאות על פי הפרמטרים החדשים.

מי שהחל ללמוד לפני שנת 2019 אז הורחב החלק הקליני בבחינת הרישוי על מנת לוודא שבוגרי בתי הספר בחו"ל עומדים באמות המידה הקליניות, ייבדק על פי אמות המידה המקובלות כיום ואם בית הספר עבר אקרדיטציה לפני או במהלך הלימודים, הסיכויים שלו לקבל אישור לגשת לבחינה יגברו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן