למה ללמוד לימודי רפואה בקרואטיה?

לימודי רפואה בקרואטיה

 לימודי רפואה בקרואטיה

בהינתן הבשורה הגדולה שהיווה פתיחת המרכז בין-תחומי בהרצליה ומגוון המכללות שצצו בעקבותיו למי שחשקה נפשם בתואר אקדמי, בוודאי תשמחו לשמוע שלא חייבים להתקבל לאחת מששת האוניברסיטאות הגדולות כדי לרכוש תואר בלימודי רפואה או רפואת שיניים, או לפקולטה לחקלאות ברחובות כדי ללמוד תואר בווטרינריה.

למרבה הצער, אין מוסד לימודים אלטרנטיבי בישראל – אבל יש מגוון אפשרויות מרתקות בחו"ל.

לכן לא מפתיע שחלק גדל והולך מאנשי הרפואה בישראל השלימו את לימודיהם מעבר לים, ובייחוד במדינות מרכז אירופה.

אז בהנחה שכבר קיבלתם את ההחלטה המשמעותית ללמוד לתואר בווטרינריה בחו"ל, השאלה המתבקשת היא – היכן? האוניברסיטה של זגרב, בירת קרואטיה שלחופי הים האדריאטי בהחלט עשויה להיות הברירה המתבקשת לסטודנט הישראלי.

מעבר להיסטוריה של למעלה ממאה שנים כמוסד אקדמאי מוביל, מדובר בשכר לימוד והוצאות מחיה יותר מסבירות, לא רק בהשוואה למערב אירופה אלא גם בהשוואה לארץ.

האוניברסיטה מקבלת בנוסף גם תלמידים ללא לימודים תיכוניים נרחבים בכימיה וביולוגיה. ועל אף זאת – תזכו למסגרת לימודים והכשרה מעשית ראשונים במעלה התספק לכם את בסיס הידע וההזדמנויות לפיתוח הכישורים והקשרים הדרושים להתפתחות אישית ומקצועית.

מעבר לכך, מדובר בסביבה המורגלת בתלמידי חוץ מכל אירופה, בכיתות ומעבדות קטנות בהם המרצה מסוגל לענות לשאלות של כל סטודנט וסטודנט ולתת את היחס האישי הנחוץ להתקדמות והתגברות על קשיים. יש להדגיש כי כמדינה החתומה על אמנת בולוניה, לימודי הרפואה והווטרינריה בקרואטיה עומדים בסטנדרטים המקובלים באיחוד האירופאי ומוכרים על ידי כל מוסד וטרינרי ורגולטורי בו – וגם בישראל.

מעבר ליתרונות הכלכליים והאקדמיים שבלימודי וטרינריה בקרואטיה, מדובר בהזדמנות של פעם בחיים להיחשף לתרבות שונה וייחודית, ליצור חברויות וקשרים מקצועיים עם סטודנטים לעתיד מכל רחבי אירופה, ליהנות מנופים מרהיבים וחיי חברה שוקקים, וכל זאת תוך מתן הזדמנות לחסוך כסף לקראת השיבה לארץ.

די להזכיר כי שכר דירת סטודנט בקרואטיה מגיע לכ- 1200 ₪ בחודש כולל חשמל ומים… ובתנאים ושטח מגורים טובים בהרבה מאשר בארץ.

ללמוד רפואה בזגרב זו הזדמנות של פעם בחיים.

לא מדובר רק בלימודים מצוינים בעלות נמוכה אלא גם הזדמנות לחוות תרבות ונופי טבע ייחודיים.

יש להדגיש שלימודי רפואה בזגרב זולים (ומקרה של לימודי ווטרינריה גם מהירים יותר מבארץ – שש שנים, במקום שמונה), אבל הם מאתגרים ודורשים עבודה קשה לא פחות מלימודים בארץ.

עם זאת, קרואטיה היא ארץ עם תרבות בילוי מפותחת שבה כולם יודעים לקחת הפסקה לבילוי עם חברים וזה גם יתרון שצריך לקחת בחשבון– אחרי הכל, החיים הסטודנטיאליים אמורים להיות התקופה הטובה ביותר בחייך, נכון?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן