מסלול USMD – הכשרת רופאים במסלול אמריקאי

איפה ללמוד רפואה בחו"ל ?

הכשרת רופאים במסלול אמריקאי: שוקלים לימודי רפואה בחו"ל? חשוב שתיקחו בחשבון את האוניברסיטה הממלכתית לרפואה של טביליסי

יותר ויותר סטודנטים, המעוניינים ללמוד רפואה ולהפוך לרופאים מן המניין בישראל, מגלים עד כמה נוח, נעים ולעיתים אף מקצועי יותר – ללמוד באוניברסיטה בחו"ל. אבל בחו"ל, האפשרויות הן כמעט אין סופיות.

אוניברסיטה אחת שחשוב להכיר היא האוניברסיטה הממלכתית של טביליסי ללימודי רפואה. מדוע חשוב לשקול לימודי רפואה דווקא באוניברסיטה הממלכתית של טביליסי ומהן היתרונות של מסגרת הלימודים בה? על כך ועוד – במאמר שלפניכם.

האוניברסיטה הממלכתית ללימודי רפואה בטביליסי – מן המוסדות הותיקים והמכובדים בעולם ללימודי רפואה

האוניברסיטה הממלכתית ללימודי רפואה בגיאורגיה (TSMU), הינה מן המוסדות האקדמיים הותיקים באירופה. היא הוקמה בשנת 1918,ושימשה במשך השנים כפקולטה המקצועית לרפואה של האוניברסיטה הממלכתית של טביליסי. בשנת 1992, עת גיאורגיה הפכה מדינה עצמאית, הפכה מוסד אקדמי נפרד ועצמאי.

באוניברסיטה חמש פקולטות: הפקולטה ללימודי רפואה, הפקולטה ללימודי רוקחות, הפקולטה ללימודי שיקום ופיזיותרפיה, הפקולטה ללימודי בריאות הציבור, והפקולטה ללימודי רפואת שיניים.

הפקולטה ללימודי רפואה מציעה שני מסלולי לימוד – האחד, מסלול של שש שנות לימוד באוניברסיטה עצמה, והשני – מסלול של שש שנות לימוד ועוד שנה של סטאז', בלימודים הנערכים באופן משולב בארה"ב ובגיאורגיה. מסלול לימודים זה נערך בשיתוף עם אוניברסיטת אמורי בג'ורג'יה, ארה"ב, וחלק מהלימודים והמחקר מתבצעים באוניברסיטה בארה"ב.

מסלול USMD – הכשרת רופאים במסלול אמריקאי – בעל יתרונות רבים

תכניות הלימוד של האוניברסיטה הממלכתית ללימודי רפואה בטביליסי נחשבות מהמקצועיות והמקיפות בעולם. עם זאת, סביבת הלימוד הינה נוחה, ידידותית, והרופאים שלמדו במוסד אקדמי זה נהנים מידע נרחב, חדשני ומקצועי.

למסלול USMD – מסלול הכשרה לרופאים אמריקאיים – יתרונות גדולים עבור סטודנטים מישראל, ביחס ללימודים במסלול המקביל באותה אוניברסיטה, בלימודים מקומיים בטביליסי בלבד. הלימודים במסלול USMD נערכים באנגלית, ובמשך סמסטר אחד לפחות, הסטודנטים לומדים פיזית באוניברסיטת האם של מסלול הלימודים בארה"ב.

הסטודנטים מקבלים הזדמנות להשלים שנת סטאז' במוסדות רפואיים בארה"ב. יתרון חשוב נוסף שהוא ייחודי למסלול זה, הוא שילוב ההכנות והמעבר בפועל של מבחני USMLE – המבחנים הנדרשים בארה"ב לקבלת רישוי מטעם המדינה לעסוק ברפואה.

במסגרת הלימודים, נערכת הכנה והתלמידים נבחנים בשלב הראשון של מבחנים אלה, כמו גם נערכת הכנה לחלק התיאורטי של השלב השני של המבחנים. סטודנטים שעברו את שלב 1 ושלב 2 של בחינות USMLE הם פטורים מהצורך להתמודד עם בחינות הרישוי בישראל לצורך קבלת רישיון לעסוק ברפואה – בחינות מורכבות במיוחד בעלות אחוז נכשלים של עד 95% בכל מועד.

פנו אלינו לקבלת עוד פרטים על לימודי רפואה באוניברסיטה הממלכתית ללימודי רפואה של טביליסי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן