בחינות אקסטרניות בכימיה וביולוגיה – קל יותר ממה שחושבים

בחינות אקסטרניות בכימיה וביולוגיה

בחינות אקסטרניות בכימיה וביולוגיה – סטודנטים רבים המתעניינים בלימודים אקדמאיים בתחומים ריאליים, בארץ או בחו"ל, מגלים כי על אף שיש להם אולי בגרות מלאה – אין להם ציוני בגרות במקצועות הנדרשים – פיזיקה, כימיה, וביולוגיה. 

בחינת הבגרות במקצועות אלה היא דרישת חובה לקראת הגשת מועמדות ללימודים אוניברסיטאיים במגמות ריאליות בארץ ובעולם, כמו למשל לימודי רפואה או ווטרינריה.

ציונים בכימיה וביולוגיה בתעודת בגרות – הוא התנאי היחד לקבלה ללימודי רפואה בגיארגיה.

בנוסף, פעמים רבות היא מאפשרת דרך לא מסובכת (פחות מסובכת ממה שאולי נהוג לחשוב) לשפר משמעותית את הציון הממוצע של בחינות הבגרות לקראת בחירת המוסד ללימודים האקדמיים (מפני שכל האוניברסיטאות בארץ מעניקות בונוס של 25 נקודות על בגרות של 5 יח"ל בפיזיקה ובכימיה). 

מה כדאי לעשות, איך ואיפה להתכונן לקראת בחינות בגרות אקסטרניות בכימיה ובביולוגיה? כל ההמלצות המקצועיות – במאמר שלפניכם.

בגרות בכימיה וביולוגיה – לא רק נדרש, גם כדאי
הבגרות בכימיה ובביולוגיה היא חלק מסל היחידות של תעודת הבגרות אצל תלמידי המגמות הריאליות בתיכון בלבד. 

בחינות בגרות אקסטרניות בכימיה וביולוגיה

בלימודים האקסטרניים ובמסגרות ההשלמה לתעודות הבגרות, בדרך כלל לימודים אלה לא נכללים, כך שמי שמבקש להירשם למוסד אקדמי הדורש ציון מבחני בגרות במקצוע אחד או יותר מאלה – מוצא את עצמו ללא סיוע מקצועי.

ולא רק זאת – אלא שתלמידים רבים מחזיקים ברושם כי לימודים בתחומים אלה ללא סיוע מקצועי – הוא לא פשוט. רושם זה עשוי להיות מוצדק, מכיוון שהנגשת התכנים על ידי מורה מקצועי באמת הופכת את הלימוד לפשוט יותר, במיוחד בתחומים אלה שבהם נדרש ניסיון על מנת להבין, לזכור ולהטמיע את חומרי הלימוד.

ההשקעה בלימודי ביולוגיה וכימיה למבחני הבגרות היא "משתלמת" במיוחד – מכיוון שבשני מקצועות אלה ניתנים בונוסים של 25 נקודות (לכל אחד, כמובן) בתהליך הקבלה לאוניברסיטה. 

בחינת בגרות אקסטרנית בביולוגיה, אגב, מתאפשרת בארץ רק במסגרת של 3 יח"ל, ולכן היא רלווטית רק עבור המתעתדים ללמוד בחו"ל. * טיפ לנבחנים: קל יותר להשיג ציון גבוה בבחינת הבגרות בכימיה, 5 יח"ל, ביחס לבחינת הבגרות בפיזיקה. חמש יחידות בכימיה ובביולוגיה – זה ממש לא חלום!

בארץ, הלימודים האקסטרניים מאפשרים לימודי ביולוגיה ברמת של עד שלוש יחידות לימוד. 

למבחני הבגרות בכימיה, אין גוף מקצועי המכין למבחני הבגרות ומציע הכנה בתחום. אבל חשוב שתדעו – בחלק מן המוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל, בלימודי רפואה או וטרינריה, לעיתים מספיקים ציונים גבוהים בבחינות הבגרות רק בשני תחומים אלה!

הנסיון שלנו בהכנת תלמידים לבחינות הבגרות בביולוגיה וכימיה, גורם לנו לחשוב שזה הרבה פחות מסובך ממה שהתלמידים נוטים לחשוב. 

עם הדרכה נכונה, מקצועית, מנוסה, נעימה, ספרות מתאימה וליווי אישי – לא קשה להרחיב את תעודת הבגרות ולהוסיף לה גם חמש יחידות בביולוגיה ובכימיה.

בואו ללמוד איתנו – והרחיבו את האפשרויות שלכם ללימודים גבוהים!
במרכז הלימודי שלנו תמצאו מסגרות הכנה לבחינות הבגרות בכימיה ובביולוגיה, שיאפשר מעבר הבחינות בציונים גבוהים – ואפילו תהליך הלימוד יהיה נעים! 

מרכז לימוד נינוח, קבוצות לימוד קטנות, מורה בעל המון שנות ניסיון בהדרכת תלמידים לבגרויות בנושאים אלה, וחומרי לימוד מגוונים, מעניינים, ומוגשים בצורה שקל לזכור – כל אלה (ועוד הרבה יותר), יעמדו לרשותכם לטובת הצטיינות בבחינות הבגרות בכימיה וביולוגיה.

אני מזמין אתכם לפנות אלינו, עוד היום, לקבלת פרטים אודות קבוצת הלימוד הנפתחת בקרוב!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן