לימודי רפואה בקרואטיה
מדינה OECD. לימודי רפואה בקרואטיה מוכרים על ידי משרד הבריאות הישראלי

לימודי רפואה בקרואטיה

קרואטיה היא רפובליקה הממוקמת בדרום אירופה ומשתייכת לקבוצת מדינות הבלקן. היא חברה באיחוד האירופי. בקרואטיה נופים מדהימים, ים צלול וכחול, כפרי דייגים ציוריים, ארמונות ומנזרים, מצודות עתיקות, שמורות טבע מדהימות, ערים יפהפיות ועוד. 

האווירה בקרואטיה נעימה וידידותית, בעיקר בגלל היותה מדינה ים תיכונית שתושביה החביבים הם מסבירי פנים. קרואטיה נחשבת לאחת המדינות באירופה עם אחוז הפשיעה הנמוך ביותר. 

היחסים בין קרואטיה לישראל טובים. קיים שיתוף פעולה בין המדינות בתחומים רבים, והתיירות היא המרכזית שבהם.

למה ללמוד את מקצועות הרפואה בקרואטיה?

להיות רופא זה יותר ממקצוע. זו שליחות, וזה חלום. 

מדובר בלימודים ארוכים ומפרכים ואף אחד לא פותח בהם אם הוא לא מחויב להעפלה לפסגת ההצלחה במקצוע מתגמל ויוקרתי, נעול על קרריה כחוקר בתחום מרתק או פשוט מונע מצורך לסייע לחולים ולנזקקים. 

כמה עצוב שכל כך הרבה סטודנטים ישראלים משלימים בגרויות, משרתים בצבא וחורשים לפסיכומטרי מגיע הרגע הגורלי בו מגלים שדווקא במקצועות הרפואה, בו קיים מחסור כה חמור של אנשים מוכשרים בארץ, מוגבלים הלימודים לששת האוניברסיטאות הגדולות (ובמקרה של לימודי ווטרינריה אך ורק לפקולטה החקלאית של האוניברסיטה העברית ברחובות), שסף הקבלה גבוה כל כך, ושמספר המקומות כה מצומצם.

לימודים מעבר לים? למי יש את המשאבים הכלכליים לזה? ובכן, זה הכל תלוי באיפה לומדים. בית הספר לרפואה בקרואטיה, מעבר לכך שהוא אינו דורש ידע התחלי נרחב בכימיה או ביולוגיה, מספק לימודים אקדמאים מצוינים, המוכרים על ידי כלל מדינות האיחוד האירופי וגם על ידי ישראל, במחיר השווה לכל נפש, ממוקם בסביבה בעלת עלות מחיה הנושקת לרצפה בהשוואה לישראל (די להזכיר שהשכירות בדירת סטודנטים נעה בסביבות 1200 ₪ לחודש…).

לימודי הרפואה, רפואת השיניים והווטרינריה באוניברסיטה מתקיימים באנגלית, וזאת בסביבה עתירת סטודנטים מכל רחבי אירופה. 

מעבר לכך, הסביבה הנעימה של עיר ידידותית, תיירותית, מגוונת מבחינה תרבותית ובעלת "עורף" של טבע מרהיב ביופיו יהפכו את לימודיכם לנעימים הרבה יותר ומשום כך את העמידה ביעדים המקצועיים והאקדמיים שהצבתם לעצמכם קלה יותר.

הלימודים הן לרפואה, הן לרפואת שיניים והן לווטרינריה כוללים בתוכם אפשרויות נרחבות לעבודה פרקטית, מחקרית ומול חברות וארגונים רלוונטיים לתחומי העניין שלכם, על מנת להבטיח שהתלמידים רוכשים את הידע והכישורים הנדרשים לעתידם המקצועי. 

היות שקרואטיה חתומה על אמנת בולוניה, התואר הרפואי שתקבלו בסיום הלימודים מוכר בכל מקום באיחוד האירופי – וגם בארץ. 

לסיכום, אם יש לכם מוטיבציה גבוהה, כישורי אנגלית סבירים, יצר הרפתקנות ועניין לגלות ארץ חדשה ותרבות חדשה, פתוחה בפניכם אפשרות מדהימה ללמוד לימודי רפואה ברמה הגבוהה ביותר, בכיתות קטנות בהם המרצים זמינים למענה על שאלות ומתן יחס אישי, בעלות כלכלית נמוכה משמעותית מלימודים וחיים בארץ, והכל באווירה בינלאומית מרתקת ומעשירה.

השאלה, במילים אחרות, איננה מדוע ללמוד רפואה בקרואטיה. השאלה היא מדוע ללמוד את מקצועות הרפואה בכל מקום מלבד קרואטיה?

לימודי רפואה בחו"ל בקרואטיה

לצפיה בכל הטבלה יש לגלול שמאלה

אוניברסיטהמקצועותתנאי קבלה
עלות לימודים בשנהוידאו ומידע
אוניברסיטת זאגרב
רפואה כללית
תעודת בגרות מלאה
בחינת כניסה בכתב בביולוגיה, בכימיה, בפיזיקה ובאנגלית
7000€עוד »

פוסטים אחרונים

מדוע ללמוד רפואה באוקראינה?

אוקראינה היא אחת המדינות הגדולות באירופה והיא מקסימה ומיוחדת במינה. באוקראינה יש ערים עם אדריכלות מקסימה, תושבים מכניסי אורחים ושפע של טבע. למעשה, אוקראינה היא

קרא עוד »
סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן