לימודים במולדובה
מדינה OECD. לימודים מוכרים על ידי משרד הבריאות הישראלי

לימודי רפואה במולדובה - קישינב

מולדובה היא רפובליקה צעירה בדרום מזרח אירופה בעלת הסטוריה עשירה. המבקרים בה ימצאו פארקים לאומיים, מצודות, מנזרים וכנסיות וכמובן הכנסת אורחים נעימה. מזג האוויר המתון והנוח במדינה והאדמה העשירה שבה הפכו את מולדובה לאחת ממדינות החקלאות הפוריות ביותר באזור. מרבית כלכלתה מתבססת על חקלאות והיא מהווה ספקית של תוצרת חקלאית מובילה: ירקות, פירות, יין וטבק. המדינה נטולת גישה לים וגובלת במדינת רומניה במערבה ובמדינת אוקראינה בדרומה ובמזרחה. במולדובה נמצא היקב הגדול בעולם, הרשום בספר השיאים של גינס. האורך הכולל של המרתפים הוא יותר מ-200 קילומטר, ובתוכו רחובות וכבישים הנושאים את שמות סוגי היין השונים.

​קישינב – בירת הרפובליקה של מולדובה: העיר קישינב, המשתרעת על פני כ-120 קמ"ר, בנויה על גבעות יפהפיות שרבות כמותן מעטרות את נופי הארץ כולה. קישינב היא גם מרכז השכלה גדול וחשוב, שבו סטודנטים רבים לומדים ב-30 ומעלה אוניברסיטאות ומכללות. יש בה מרכזי תרבות וספורט, תיאטראות ואולמות קונצרטים, בתי קולנוע, מוזיאונים, פארקים, אצטדיונים ומתקני ספורט.

בין ישראל ורפובליקה מולדובה מתקיימים יחסים של שיתוף פעולה בתחומים רבים, שבהם תחום הרפואה וההשכלה הגבוהה תופסים מקום נכבד. דיפלומה של האוניברסיטה הלאומית לרפואה בקישינב מוערכת מאוד במדינת ישראל. באוניברסיטה יש תכניות לימוד אירופיות, טכנולוגיות מתקדמות וניסיון רב בהכשרת סטודנטים מחו"ל. יחסית לרמת הלימודים הגבוהה, שכר לימוד נמוך ותנאי המחיה ראויים, משעושה את הלימודים במולדובה אטרקטיביים ביותר לרוב הישראלים.

באוניברסיטה פותחה תכנית חדשנית כדי ליישם את הסטנדרטים האירופיים על פי European Credit Transfer System. 
אוניברסיטת מולדובה היא חברה פעילה בארגון הבינלאומי – The International Association of Universities.
הלימודים מתנהלים בשפות: רומנית, אנגלית, רוסית. 
עלות המחיה כ 500€ לחודש. כל אזרח ישראלי זכאי לקבל מגורים במעונות האוניברסיטה

לצפיה בכל הטבלה יש לגלול שמאלה

אוניברסיטהמקצועותתנאי קבלה
עלות לימודים בשנהוידאו ומידע
אוניברסיטה לרפואה בקישינברפואה כללית, רפואת שיניים, רוקחות
תעודת בגרות מלאה מבחני כניסה בכימיה, בביולוגיה ובפיזיקהבשפה רוסית - 3100€
בשפה אנגלית - 3850€
עוד »

פוסטים אחרונים

מדוע ללמוד רפואה באוקראינה?

אוקראינה היא אחת המדינות הגדולות באירופה והיא מקסימה ומיוחדת במינה. באוקראינה יש ערים עם אדריכלות מקסימה, תושבים מכניסי אורחים ושפע של טבע. למעשה, אוקראינה היא

קרא עוד »
סגירת תפריט
יצירת קשר

יצירת קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
דילוג לתוכן